خانه / عمومی و پایه / دانلود جزوه نکات مهم ریاضیات و معادلات

دانلود جزوه نکات مهم ریاضیات و معادلات

دانلود جزوه نکات مهم ریاضیات و معادلات

دانلود چکیده ی نکات مهم دروس ریاضی که شامل معادلات دیفرانسیل ریاضیات مهندسی و محاسبات عددی که برای دانشجویان رشته های مهندسی و فنی بوده با مناسب برای امتحانات و آزمونهای این دروس می باشدو این جزوه که به صورت دست نویس و خوانا تمامی فرمول ها و نکات مهم بخش های مختلف ریاضی را به صورت گام به گام شرح می دهد و در ۵۱ صفحه توسط جناب آقای مهندس فرشاد سرایی تهیه شده است.

 

مقدمه نکات مهم چکیده دروس ریاضیات:

تجربه ای که اغلب دانشجویان رشته های مهندسی در طول زمان تحصیل خود چندین بار طعم آن را چشیده اند. حجم زیاد مطالب درسی انباشته شده که می بایست مطالعه شده و به ذهن سپرده شود، و اقسام فرمول ها، قضایا تئوریها و غیره هر یک نقشه پررنگی در ایجاد ترس و دلهره پیش از امتحان دارند.

به خصوص این مسئله در مورد دروس پایه بیشتر خودنمایی می کنند چرا که دروس تخصصی به واسطه ی کاربردی بودن ملموس تر بوده و بهتر در ذهن دانشجویان جایگزین می گردد، اما دروس پایه مانند در ریاضیات، فیزیک و شیمی مبتنی بر تعداد زیادی تئوری و فرمول است که درک آن برای دانشجویان معمولا دشوار می باشد.

راه حل عملی غلبه بر فیلم شکل استفاده از روش هایی است که بتواند درمدت زمان کوتاه اطلاعات را از حالت پراکنده خارج ساخته و آن را در ذهن دانشجو طبقه‌بندی نماید.

تجربه ی شخصی من در این زمینه استفاده از روش گرته برداری و خلاصه نویسی مطالب درسی پس از مطالعه بود که نتایج خوبی را برای من به همراه داشت. روش کار بدین شکل بود که پس از مطالعه، مسائل و تمرینات مختلف را برای خود دسته بندی نموده سعی می‌کردم برای هر دسته یک قاعده و یک راه حل مشترک و عمومی پیدا نموده و آن را ثبت نمایم.

این روش دو فایده ی مهم را در بر داشت اول اینکه نوشتن موضوعات موجب جایگزین شدن به طرح آن در زندگی می گشت. و دوم اینکه در پایان کار خلاصه ای از مطالب و روش های حل مسائل در دست داشتند که به واسطه ی حجم اندرک همواره به عنوان یک جزوه دستی همراه من بود و در هر فرصتی با مراجعه به آن می توانستند موارد تکمیلی را در ذهن خود تداعی و بازآموزی نمایم.

جهت دانلود چکیده ی مطالب دروس ریاضیات بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

  • لینک دانلود

لینک کوتاه مطلب : http://boondad.ir/?p=8409

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامت دارها لازمند *

*